birma ii wojna swiatowa

birma ii wojna swiatowa

Najbardziej znanym źródłem drobnymi rubinami jest Birma, która nazywa się teraz Myanmar. Kopalnie Ruby of Myanmar są starsze niż historia: epoki kamienia i brązu narzędzia górnicze wieku zostały znalezione w obszarze górniczym Mogok. Rubiny z legendarnych kopalni w Mogok często mają czystego koloru czerwonego, który jest często opisywany jako „pigeon’s krwi”, chociaż termin ten jest bardziej fantazyjne niż rzeczywisty praktycznym standardem w handlu dzisiaj. Birma produkuje również intensywne różowawe czerwone rubiny, które także są żywe i bardzo piękne. Wiele z rubinów z Birmy mają silną fluorescencję pod wpływem promieni ultrafioletowych, takich jak te w słońcu, które warstwy na dodatkowym kolorem. rubiny Birma mają reputację gospodarstwa ich żywe kolory w każdych warunkach oświetleniowych.

Dzieło rubiny są również w Tajlandii. Tajskie rubiny wydają się być ciemniejsze czerwone w tonie: prawdziwy czerwony, skłaniając się ku bordo niż różowe, jak rubiny Birma zrobić. To sprawia, że ??są one bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, gdzie konsumenci wolą swoje rubiny być ciemniejszy niż czerwony ciemniejszego różu. Niektóre tajskie rubiny mają czarne odbicia, zjawisko zwane wyginięciem, co może sprawić, ich kolor ciemniejszy niż jest w rzeczywistości. Ale tajskie rubiny może mieć również bogatą żywą czerwienią porównywalną birmańskiej intensywności. Cejlońska rubiny może być również bardzo piękne. Wiele Sri Lanki kamienie są często różowawy odcień, a wiele z nich jest w pastelowej tonacji. Niektórzy jednak przypominają żywe różowawe czerwone odcienie z Birmy.

birma ii wojna swiatowa

Rubiny z Kenii i Tanzanii zaskoczył świat, kiedy zostały odkryte w latach sześćdziesiątych, ponieważ ich kolor rywalami najlepszych na świecie. Niestety, większość produkcji ruby ??z tych krajów ma wiele wtrąceń, drobne wady, które zmniejszają przejrzystość.
Wpis zawdzięczamy