birma mapa geograficzna

birma mapa geograficzna

Indie Import i eksport – Część I

Indie Stosunki handlowe ASEAN

Partnerstwo między Indiami i Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) krajów to dziesięć lat. Kraje ASEAN zawierają Brunei, Kambodża, Indonezja, Laos, Malezja, Myanmar, Filipiny, Singapur, Tajlandia i Wietnam. Najlepszą częścią istota, handlu między Indiami i ASEAN rozwija się w szybkim tempie a.

Indie podobno jest sektorowy partnerem dialogu ASEAN od roku 1992. Jednak na piątym szczycie ASEAN w Bangkoku w 1995 roku, Indie zakłada status pełnoprawnego partnera dialogu na popularne popytu. W rzeczywistości Indie i ASEAN zostały organizowania spotkań w ujęciu rocznym na poziomie szczytu od 2002 roku.

birma mapa geograficzna

Na dodatek, umowa o wolnym handlu (FTA) została tuszem przez Indie i kraje ASEAN w sierpniu 2009 roku w Bangkoku.

Unia Minister Handlu i Przemysłu, Pan Anand Sharma, podpisał umowę Handlu ASEAN-Indie darmowe towarowego z ministrów ASEAN wspólnych ekonomicznych korzyści ekonomicznych.

Zgodnie z ASEAN-Indie FTA kraje członkowskie ASEAN i Indie będą pozbycie się z co najmniej 80 procent cła importowe pomiędzy 2013 i 2016 roku, począwszy od dnia 1 stycznia 2010 r.

Ponadto, cła na produkty wrażliwe zostaną obniżone o 5 procent w 2016 roku, podczas gdy taryfy pozostanie jak to jest około 489 sztuk produktów wrażliwych.

birma mapa geograficzna

Handel

ASEAN jest 4 co do wielkości partnerem handlowym Indii po UE, USA i Chinach. Stosunki handlowe Indo-ASEAN zostały skalowanie w spotęgowane rocznego tempa wzrostu 27 procent od roku 2000. W latach 2007-08, handlu wyniosła US $ +38,37 mld USD. W ciągu ostatniego roku obrotowego, to było ponad 40 US $ mld. Do 2010 roku Indie i ASEAN planują osiągnąć ambitny cel US $ 50 mld.

Singapur

Indie i Singapur cieszyć dobrych stosunków handlowych. Poza tym kraj jest uważany za wypad do ASEAN i Chiny.
Wpis zawdzięczamy