birma jakie szczepienia

birma jakie szczepienia

Rubiny z afrykańskich kopalniach rzadko są wystarczająco przejrzyste, aby aspekt. Jednak ich niepowtarzalny kolor jest wyświetlany, gdy w pełni wykorzystać stylu cut cabochon. Kilka rzadkich czyste kamienie zostały zaobserwowane, które są najwyższej jakości.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wartość rubin jest kolorowy. Górne cechy są czerwone jak można sobie wyobrazić: nasycony odcień czystego widmowa bez żadnych podtekstów brązu lub niebieski. Intensywna czysta, kolor czerwony, jednolity kolor jest najcenniejszym klejnotem. Klarowność jest drugorzędne znaczenie, ale w porządku kolorowe gem z niewielkimi wadami jest wciąż wysoko cenione. Duże rozmiary rubiny są rzadsze niż diament, a wartością porządku ruby ??gem wzrasta istotnie (bardziej niż innych klejnotów) o zwiększonej masie.

birma jakie szczepienia

Czerwona Słowo to pochodzi od łacińskiego dla Ruby, ruber, która wywodzi się z podobnych słów w języku perskim, hebrajskim i sanskrycie. Intensywność koloru drobnego rubin jest jak świecące węgla, prawdopodobnie najbardziej intensywnie kolorowe substancja nasi przodkowie nigdy nie widział. Nic więc dziwnego, że przypisywano magiczne moce tych pożarów spalonych wiecznie i nigdy nie umorzonych siebie.

Po kolorze, pozostałe czynniki wpływające na wartość rubinem są jasność, cięte i rozmiar. Rubiny, które są idealnie przezroczyste, bez drobnych wad, są bardziej wartościowe niż te z inkluzjami, które są widoczne dla oka. Cięcie może sprawić dużą różnicę w tym, jak atrakcyjna i żywy rubin wydaje oka. Dobrze cięcia kamienia powinna odzwierciedlać powrotem światło równomiernie na całej powierzchni bez ciemnym lub sprany okolicy w centrum, które mogą wyniknąć z kamienia, który jest zbyt głębokie lub płytkie. Kształt powinny być symetryczne i nie powinno być żadnych nicków lub zadrapania na polskim.

Ruby czasem wyświetla gwiazdkę trzy-ray, sześć punktów. Te gwiazdki rubiny cięte są w gładkiej kopułą cabochon wyciąć, aby wyświetlić efekt. Gwiazda jest najlepiej widoczna, gdy świeci się z pojedynczego źródła światła: to przesuwa się kamieniem, gdy przesuwa się światła. Efekt ten nazywany asteryzmie jest spowodowane przez światło odbite od drobnych igieł rutylu, o nazwie „jedwab”, które są ustawione wzdłuż powierzchni kryształu. Wartość rubinami i szafirami gwiazdy są pod wpływem dwóch czynników: intensywności i atrakcyjności kolorze nadwozia oraz wytrzymałości i ostrości gwiazdy. Wszystkie sześć nóg powinny być proste i równie widoczne. rubiny Gwiezdne rzadko mają połączenie cienkiej półprzezroczystego lub przezroczystego koloru i ostrym widocznym gwiazdy. Te kamienie są cenne i drogie.

Wpis zawdzięczamy